Zamknij
REKLAMA

B. partner kobiety, której ciało odnaleziono w lesie w Porębie przyznał się do jej

10:48, 26.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Dwaj inni zatrzymani w tej sprawie mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące utrudniania postępowania karnego w sprawie zaginięcia kobiety. Chodzi o pomoc w ukryciu zwłok i samochodu należącego do ofiary.

B. partner 42-letniej Moniki W.-S., której ciało znaleziono, po kilku miesiącach od zaginięcia, w nocy ze środy na czwartek w lesie w Porębie (Śląskie) przyznał się do jej zabójstwa. Prokuratura wystąpiła do sądu o jego aresztowanie.

"Prokurator przedstawił 39-letniemu Mariuszowi P. zarzut zabójstwa b. partnerki, do którego doszło 9 lipca br. w miejscowości Poręba koło Zawiercia. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mariusz P. wyjaśnił, że pozbawił życia byłą partnerkę, broniąc się przed jej atakiem" - powiedział w piątek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Mariusz P. jest od kilku tygodni aresztowany w związku z innymi zarzutami, dotyczącymi handlu narkotykami. Także w związku ze śmiercią b. partnerki prokuratura wystąpiła o zastosowanie takiego samego środka zapobiegawczego. Posiedzenie w tej sprawie sąd wyznaczył na piątkowe przedpołudnie.

Odnalezienie zwłok kobiety poprzedziło zatrzymanie w ostatnich dniach dwóch mieszkańców powiatu zawierciańskiego. Przedstawiono im zarzuty utrudniania postępowania w sprawie zaginięcia kobiety. Jak powiedział prok. Ozimek, obaj przyznali się do stawianych im zarzutów i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Jeden z nich, 39-letni Paweł P., miał pomagać sprawcy zabójstwa w ukryciu zwłok i jej samochodu. Został już aresztowany. Drugi zatrzymany, 32-letni Łukasz W., pomagał w ukryciu samochodu. Wobec tego podejrzanego prokurator zastosował dozór policji.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ lena/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%