Zamknij
REKLAMA

„JURA SENIOR FESTIVAL – PORĘBA 2021”

16:29, 11.10.2021 | M.R
Skomentuj
REKLAMA

„JURA SENIOR FESTIVAL – PORĘBA 2021” - Wojewódzki Festiwal Twórczości Senioralnej

W dniach 22 października – 28 października, Poręba stanie się Wojewódzką Stolicą Twórczości Senioralnej , a wszystko za sprawą: „JURA SENIOR FESTIVAL”. Festiwal skierowany jest do Seniorów w wieku 50+.

Do konkursu mogą zgłosić się soliści, duety, zespoły wokalne z terenu województwa śląskiego.

Stowarzyszenie Studio ART w Porębie zaprosiło do współpracy grupę nieformalną pod nazwą „PASJONACI AKTYWNOŚCI LOKALNEJ” - Katarzyna Hadrych, Angelika Kubaczyńska, Robert Bijak - z którą zorganizuje „JURA SENIOR FESTIVAL”. Otrzymano dotację w kwocie 5.000 zł w ramach konkursu „Śląskie Lokalnie 2021-2023”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Festiwal odbędzie się w formie on-line – zgłoszenie należy wysłać do 22 października. Gala laureatów zaplanowana jest w dniu 28 października 2021 r., w sali widowiskowej MOK w Porębie.

Laureatów wyłoni komisja Jury składająca się z gwiazd śląskiej sceny muzycznej:

Mona Lisa (Renata Niedbał - Witta) – rozpoczęła swą artystyczną karierę jako solistka orkiestry radiowej pod dyr. Jerzego Miliana w Katowicach. Zadebiutowała piosenką ,,Słoneczna Jamajka ". Występowała w takich krajach jak: Finlandia, Szwecja, Niemcy, Turcja, Egipt, USA, Austria, Czechy. Ma na swoim koncie 20 autorskich płyt CD. Wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie, w koncercie "Dance Day" na molo oraz w katowickim Spodku z grupą BONEY M. Mona Lisa bierze udział w licznych koncertach w kraju i za granicą .

Henryk Czich – wokalista, klawiszowiec, kompozytor i autor tekstów. Współzałożyciel zespołu muzycznego „UNIVERSE”. Jest autorem wielu przebojów grupy, takich jak Mr Lennon i Deszczowa nieznajoma w parku. Debiutował na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu gdzie wystąpił wraz z Mirosławem Bregułą, .Koncertowali w Polsce, Eurpie i innych kontynentach. Juror wielu festiwali, współpracują z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Grzegorz Poloczek – artysta, wokalista, kabareciarz, satyryk i konferansjer. Jes st autorem wielu skeczy, monologów, piosenek i scenariuszy do programów telewizyjnych. Miedzy innymi napisał tytułową piosenkę do serialu telewizyjnego oraz do popularnego programu kulinarnego "Rączka gotuje". Autor 2 podwójnych albumów: "...z mojego placu", który w 2013 r. zyskał status złotej płyty oraz "Dwa światy",

Partnerami festiwalu są: Miasto Poręba, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie, Rada Seniorów Miasta Poręba.

Regulamin i karta zgłoszeń wraz z oświadczeniami do pobrania dostępne są na stronie: https://zawiercie.powiat.pl/.../jura-senior-festival... lub na FanPage Stowarzyszenia Studio ART w Porębie.

(M.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%