Zamknij
REKLAMA

Śląskie: darmowy transport publiczny dla uczestników Industriady

16:18, 08.09.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Organizatorzy transportu zbiorowego, którzy są partnerami Industriady, podczas festiwalu zapewniają uczestnikom przejazdy pociągami, autobusami, tramwajami i trolejbusami.

Uczestnicy Industriady - Święta Zabytków Techniki, które odbędzie się w najbliższą sobotę w 25 miejscowościach woj. śląskiego - będą mogli korzystać z bezpłatnego transportu publicznego, organizowanego przez Koleje Śląskie i Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM).

ZTM został partnerem Święta Zabytków Techniki już po raz trzeci. Jak poinformował w środę rzecznik Zarządu Michał Wawrzaszek, z tej okazji przygotowano specjalny kupon, który uprawnia do bezpłatnego przejazdu. Wystarczy go wydrukować lub pobrać na telefon.

W dniu Industriady jej uczestnicy będą mogli, od 8 do 22, skorzystać bezpłatnie z 400 linii autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych, tworzących siatkę 10 tys. połączeń, które obsłużą ponad 6000 przystanków.

"Wybierając bezpłatny transport ZTM będzie można sprawnie docierać niemal pod same drzwi obiektów Szlaku Zabytków Techniki. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny kupon, który jest gotowy do pobrania z oficjalnej strony Festiwalu w zakładce +Transport+" - poinformował Wawrzaszek.

Pojazdami komunikacji zbiorowej będzie można dotrzeć do wszystkich obiektów biorących udział w Industriadzie, które leżą na obszarze obsługiwanhm przez ZTM. Organizator komunikacji miejskiej przygotował "transportową ściągę“, czyli wykaz linii, które obsługują przystanki znajdujące się najbliżej danego obiektu. Podczas planowania podróży można też korzystać ze strony internetowej rj.metropoliaztm.pl, gdzie znajdują się najaktualniejsze rozkłady jazdy i komunikaty.

Na tegoroczną Industriadę złożą się 283 wydarzenia w 33 obiektach znajdujących się w 25 miejscowościach. 92 spośród nich będą adresowane do rodzin z dziećmi, 20 - do pasjonatów techniki, a 171 to gry i zagadki dla poszukiwaczy przygód. Tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się pod hasłem "Technika. To Was zaskoczy!". Industriada promuje bogate dziedzictwo przemysłowe regionu i zgromadzone na szlaku liczne zabytki architektury przemysłowej. Święto zainauguruje oficjalnie 11 września w południe w Czerwionce-Leszczynach koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w otoczeniu tradycyjnej śląskiej zabudowy - familoków.

"Hitami Industriady" będą - według organizatorów - m.in. interaktywny spektakl popularno-naukowy pt. "Muzyka plus Matematyka" w kompleksie Sztygarka w Chorzowie, projekcja multimedialna "Panteon" w Muzeum Śląskim w Katowicach, pokaz laserów przestrzennych i koncert na harfie laserowej w Kolonii Robotniczej Ficinus w Rudzie Śląskiej, a także spektakl taneczno-akrobatyczny "Prometeusz" w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Industriada zakończy się o godz. 19 w oddanej w tym roku do użytku Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%