W piątek, 28 listopada 2025 r. o godz. 17:00 w Pałacyku nad Wartą w Kromołowie odbędzie się oficjalna promocja długo oczekiwanej monografii autorstwa Jerzego A. Maciążka – monumentalnego, liczącego 900 stron opracowania poświęconego dziejom Kromołowa od roku 1193 aż po 1939.
To wiadomość z ostatniej chwili – do Pałacyku właśnie dotarła świeżo wydrukowana, pięknie oprawiona monografia.
Każdy egzemplarz to prawdziwa perełka: pełen archiwalnych fotografii, nieznanych dotąd ciekawostek oraz niezwykłych historii, które tworzą bogatą tożsamość Kromołowa.
To jedna z najważniejszych publikacji o tej najstarszej dzielnicy Zawiercia — efekt ogromnej pracy, pasji i miłości do lokalnej historii.
Spotkanie promujące monografię zapowiada się jako wyjątkowy wieczór pełen rozmów, wspomnień i wzruszeń.
To idealna okazja, by poznać kulisy powstawania książki, wymienić się refleksjami i wspólnie celebrować lokalną tradycję oraz historię.
Towarzystwo Sympatyków Kromołowa serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, sympatyków i miłośników dziejów regionu.
To moment, na który wielu z nas czekało od dawna – spotkajmy się, aby wspólnie świętować to ważne wydarzenie.
Podczas wydarzenia będzie można nabyć książkę za symboliczną cegiełkę, wpłaconą na konto Towarzystwa Sympatyków Kromołowa:
93 1240 4908 1111 0010 6956 1143
Każdy zakup wspiera działalność Towarzystwa oraz dbałość o zachowanie historii Kromołowa dla kolejnych pokoleń.
Przyjdźcie, świętujmy razem wydanie tej niezwykłej monografii – bo historia Kromołowa to nasza wspólna historia.

Trzy serca, jeden świat – wernisaż w MOK Zawiercie
Dwa dni później DorotaDomagalska zmarła. Wielka strat dla kultury
Elska
14:38, 2025-11-11
Ulica Szkolna w Rokitnie Szlacheckim tonie w dziurach!
Po prostu wstyd, aby w XXI wieku były jeszcze w Polsce drogi z dziurami, jak ser szwajcarski.
Piotr
14:55, 2025-05-20
Krzysztof Cugowski porwał publiczność w Zawierciu!
Świetny koncert. Jednak autor artykułu podaje nieprawdziwe informacje. Krzysztof Cugowski na tym koncercie nie zaprezentował utworów Takie Tango i Bal wszystkich świętych.
Agata
21:34, 2025-02-04
Uroczysta Przysięga Wojskowa Żołnierzy w Zawierciu
jak zwykle Wasi reporterzy na miejscu:)
speedo
06:14, 2024-12-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zawiercie365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz