Wydarzenie to nie tylko wprowadziło zawiercian w świąteczny nastrój, ale też stało się ważnym momentem wspólnego celebrowania lokalnych tradycji i kultury.
[FOTORELACJA]1173[/FOTORELACJA]
Program sceniczny rozpoczął się już o 10:00 widowiskowym „Układem tanecznym z zajączkiem”.
Następnie wystąpiły dzieci z zawierciańskich szkół i przedszkoli, a zespół „Małe Zawiercie” rozczulił publiczność swoimi ludowymi interpretacjami.
Wydarzenie uświetniły występy uczniów ze Szkoły Muzycznej w Zawierciu, śpiewy zespołów folklorystycznych (Karlinianki, Bzowianie i Kromołowianie), a następnie recital Leszka Jeziorskiego i występ Zespołu Pieśni i Tańca „Zawiercie”, który zakończył dzień z prawdziwym rozmachem.
Równolegle przez cały dzień na parkingu odbywał się kiermasz ozdób wielkanocnych, gdzie lokalni twórcy prezentowali rękodzieło, palmy, pisanki i dekoracje świąteczne.
Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w grach i zabawach z wielkanocnym zajączkiem, malowaniu buziek, a także warsztatach tworzenia palm i ozdabiania koszyków – co okazało się hitem całego dnia.
Tego typu wydarzenia mają ogromne znaczenie dla mieszkańców.
Pozwalają nie tylko kultywować polskie tradycje, ale też wzmacniają lokalną tożsamość i więzi społeczne.
Jarmark Wielkanocny jest doskonałym przykładem na to, jak kultura ludowa i współczesna mogą współgrać w przestrzeni miejskiej.
W organizację jarmarku zaangażowanych było wiele lokalnych instytucji: MOK Zawiercie, OSiR, MOPS, ZGK, PUK, RPWiK, a także Zespół Młodych, grupa taneczna tańczMY i oczywiście Miasto Zawiercie, które w tym roku świętuje 110-lecie.
Ich wspólna praca i pasja przyczyniły się do stworzenia wydarzenia, które stało się jedną z najpiękniejszych wiosennych wizytówek miasta.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz