Zamknij
REKLAMA

P. Jabłoński o sytuacji na Śląsku: marszałek Chełstowski wiedział, że za chwilę nie będzie miał czego szukać w PiS-ie

10.33, 23.11.2022 PAP Aktualizacja: 10.37, 23.11.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość straciło w poniedziałek większość w Sejmiku woj. Śląskiego. Po utworzeniu przez marszałka regionu Jakuba Chełstowskiego i trojga dotychczasowych radnych PiS klubu "Tak! Dla Polski" głosowali oni z dotychczasową opozycją, m.in. wybierając nowy zarząd województwa.

Marszałek Jakub Chełstowski wraz z kilkoma osobami dokonał zdrady, bo doskonale zdawał sobie sprawę, że za chwile nie będzie on miał czego szukać w Prawie i Sprawiedliwości - ocenił w środę wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w środę w rozmowie z "WP", odnosząc się do tego wydarzenia powiedział, że Chełstowski wraz z kilkoma innymi osobami dokonali "politycznej zdrady". Zdaniem Jabłońskiego marszałek woj. Śląskiego "doskonale zdawał sobie sprawę, że on specjalnie za chwilę w Prawie i Sprawiedliwości nie będzie miał czego szukać". "On doskonale o tym wiedział, dlatego że współpraca z nim, zwłaszcza w ostatnich miesiącach była szczególnie trudna" - dodał.

Jabłoński zaznaczył, że dziwi się on politykom opozycji, którzy "entuzjastycznie" wchodzą z Chełstowskim we współpracę, gdyż w jego ocenie "nie jest to człowiek godny zaufania".

Wiceszef MSZ ocenił, że Chełstowski sprawiał pozory człowieka, który będzie "wzmacniał województwo", dając w "napiętej sytuacji politycznej pewnego rodzaju możliwości działania". "Natomiast stopniowo ta współpraca się pogarszała i efekt był taki, że on, wiedząc o tym, że za chwilę nie będzie miał na co liczyć w Prawie i Sprawiedliwości, zdradził" - dodał.

PiS dysponowało większością w śląskim sejmiku od 2008 roku. Zdobyło ją, kiedy do PiS dołączył startujący z listy KO Wojciech Kałuża, który następnie objął stanowisko wicemarszałka.

Autor: Adrian Kowarzyk

amk/ ann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMAGabrysia Szczepara ma 9 lat, mieszka w Zawierciu i choruje na rdzeniowy zanik mięśni typ 1 .Urodziła się zdrowa lecz do 4 miesiąca nagle zachorowała. Jest na stałe podłączona do respiratora, nie potrafi siedzieć samodzielnie, trzymać głowy , oddychać jest karmiona rurką prosto do żołądka. Pomimo tej choroby jest dzieckiem szczęśliwym i uśmiechniętym a my rodzice robimy wszystko aby miała najbardziej normalne dzieciństwo i życie. Gabrysia od 4 lat dostaje lek na swoją chorobę, są to zastrzyki w kręgosłup podawane w szpitalu co 4 miesiące. Lek naprawdę pomaga, widzimy to, że choroba nie postępuje, córka jest silniejsza , wykonuje nowe ruchy, ma silniejsze rączki i nóżki, są to minimalne postępy ale najważniejsze że je widzimy i idziemy do przodu. Gabrysia jest dzieckiem sparaliżowanym, leżącym, więc ma obniżoną odporność dlatego bardzo ważna jest dla niej kondycja, o którą walczymy każdego dnia poprzez odsysanie, oklepywanie, siadanie z córką na kolanach, robienie różnego rodzaju ćwiczeń wspomagających. Córka oczywiście jest pilną uczennica drugiej klasy podstawowej, lubi zajęcia bardzo z nauczycielami i spotkania z dziećmi. Gabrysia wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, zakup sprzętu specjalistycznego, opieki medycznej oraz zakupu lekarstw , suplementów i odżywek aby mogła powoli odzyskiwać wszystko to co jej choroba zabrała od pierwszych dni życia. Średnie koszty związane z chorobą córeczki wynoszą około 4-5 tys zł miesięcznie. To właśnie dzięki ludziom dobrego serca, których zawsze Bóg stawia na naszej drodze jesteśmy w stanie zapewnić córce normalne życie pomimo tak ciężkiej choroby. Modlimy się codziennie o jej zdrowie i wierzymy, że któregoś dnia nasza córka obudzi nas rano, wstanie sama z łóżka o własnych siłach i powie , patrz mamo, patrz tato jestem już zdrowa. Wszystkim z góry bardzo dziękujemy za wsparcie dla naszej córeczki Gabrysi, pozdrawiamy serdecznie i życzymy Wam dużo zdrowia.
0%