Zamknij
REKLAMA

Koncert „Muzyka łagodzi obyczaje" Poręba

14.25, 04.10.2022 Maria Ratajczak Aktualizacja: 16.35, 05.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 1 października 2022r., o godzinie 18.00, w Miejskim Ośrodku Kultury Poręba, odbył się przepiękny koncert 

„Muzyka łagodzi obyczaje".

Wydarzenie rozpoczęło się od muzyki Vangelisa z filmu Aleksander RYDWANY OGNIA, w rytm której Burmistrz Miasta i Gminy Poręba Ryszard Spyra wraz z Panią Agatą Biesiadecką, wprowadzili artystów na scenę. 

Pani Agata, znana w kręgach muzyki klasycznej animatorka kultury, w sposób niezwykle ujmujący przybliżyła publiczności sylwetki artystów. Na deskach sceny wystąpili:

- Solistka Opery Śląskiej w Bytomiu pani Mariola Płazak-Ścibich (sopran) zaprezentowała znane hity z musicalu Evita i Coty oraz w sposób wzruszający wykonała Ave Maria-Cacciniego.

- Młody, utalentowany baryton, Oscar Silva, zachwycił publiczność pięknym wykonaniem hitów z repertuaru Franka Sinatry takich jak Besame Mucho czy My Way.

- Para tancerzy baletu Opery Śląskiej w Bytomiu: Elen Martausova oraz Karl Picuira-de-Pimodan, która przeniosła zebranych w muzyczne klimaty epoki Baroku.

Burmistrz Poręby, Pan Ryszard Spyra, powitał zaproszonych gości, wśród których była m. in. Pani Senator Beata Małecka-Libera

Przez zaczarowany świat muzyki i tańca w cudowny sposób przeprowadziła nas, animator kultury, pani Agata Biesiadecka.

Koncert będzie niezapomnianym wspomnieniem, dzięki fantastycznej atmosferze i wielkim emocjom, które zapewnili nam występy artystyczne i wspaniała muzyka.

To był drugi koncert w ramach projektu promującego różne gatunki muzyki i wiemy już, że nie ostatni. Kolejnym wydarzeniem muzycznym będą ZADUSZKI JAZZOWE planowane na listopad.

Dopełnieniem eventu była wystawa fotografii pani Beaty Orłowskiej. Obiektyw pani Beaty uwiecznił w artystyczny sposób znane porębianki: Joanne Mucha, Joanne Pelińska oraz Agatę Mucha.

(Maria Ratajczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%