Zamknij

Relikwie błogosławionego nastolatka Carlo Acutisa trafiły na Jasną Górę

14:28, 12.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Carlo Acutis został ogłoszony błogosławionym 10 października 2020 r. w bazylice św. Franciszka w Asyżu. Jego wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 12 października.

Relikwie błogosławionego nastolatka z Włoch, Carla Acutisa, który w 2006 r. zmarł z powodu białaczki, trafiły na Jasną Górę - poinformował na Twitterze kustosz jasnogórskiego sanktuarium o. Waldemar Pastusiak.

Jak poinformował na Twitterze kustosz jasnogórskiego sanktuarium, relikwie błogosławionego 15-latka zostały przekazane Jasnej Górze podczas Apelu jasnogórskiego.

"Mamy nadzieję, że błogosławiony będzie przykładem odwagi i wiary w Jezusa Eucharystycznego, szczególnie dla młodych ludzi, zwłaszcza pielgrzymujących tu maturzystów" - napisał na Twitterze o. Pastusiak.

Jak powiedział podczas uroczystości przekazania relikwii bernardyn o. Azariasz Hess, którego staraniem relikwie trafiły na Jasną Górę, to bł. Carlo Acutis nazwał Eucharystię "autostradą do nieba" i mówił, że jego planem na życie jest "być zawsze zjednoczonym z Jezusem". "To on nazwał różaniec najbardziej romantycznym spotkaniem z najcudowniejszą kobietą świata" - przypomniał.

Dodał, że błogosławiony Carlo Acutis od 7. roku życia każdego dnia uczestniczył we mszy św. "Ten geniusz komputerowy, influencer, widział w internecie wspaniałe narzędzie ewangelizacji. Dlatego niezmiernie się cieszymy, że dołączy do tej wielkiej rzeszy pielgrzymów, która przez wieki na Jasną Górę przybywała i szczególnie dla ludzi młodych będzie przykładem, jak zawierzyć i nie zmarnować swego życia" - mówił.

O. Hess podkreślił, że bł. Acutis, gdy dowiedział się, że jest chory na białaczkę, powiedział: "nie boję się umierać, ponieważ nie zmarnowałem żadnej chwili swego życia i nie zrobiłem niczego, co by się nie podobało Panu Bogu".

Carlo Acutis urodził się 3 maja 1991 w Londynie. Był autorem stron internetowych o cudach eucharystycznych i o świętych katolickich. Jego życiowym mottem były słowa: "Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako kserokopie". Zmarł 12 października 2006 na ostrą białaczkę, ofiarowując swoje życie za papieża i Kościół. (PAP)

Autor: Iwona Żurek

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%