Zamknij
REKLAMA

Szermierka i sztuki walki

15:11, 25.10.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj

Zawierciańskie stowarzyszenie Signum Polonicum wzięło udział w 4. Światowym Kongresie Naukowym Sportów i Sztuk Walki w Rzeszowie. Organizatorem Kongresu był Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Wychowania Fizycznego, a połączony był on z 7. Konferencją Międzynarodowego Stowarzyszenia Naukowego Sportów i Sztuk Walki.
Polską sztukę walki Signum Polonicum na Kongresie reprezentowały cztery kluby z: Zawiercia, Katowic, Ksawerowa i Wrocławia.
Członkowie Signum Polonicum zaprezentowali uczestnikom Kongresu pokaz walki z użyciem polskich palcatów i polskiej szabli bojowej zwanej husarską. Zbigniew Sawicki, który przewodniczył wszystkim klubom, przeprowadził warsztaty szkoleniowe, podczas których uczył podstaw szermierki polskim palcatem. Przewodniczącym obu spotkań był Wojciech J. Cynarski Prof. Dr Prezydent of IMACSSS.
- Była to już trzecia tak duża prezentacja Signum Polonicum na arenie świtowej, a nasze miasto zaczyna się kojarzyć z kolebką staropolskiej sztuki walki i kultywowania polskich tradycji w tym zakresie. Na Kongresie nawiązaliśmy nowe znajomości, które już wkrótce zaowocują dalszą współpracą w tym zakresie – mówi Zbigniew Sawicki, twórca Signum Polonicum.

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone