Zamknij

Miguel Tavares: Na tym poziomie trzeba umieć dokończyć robotę

22:02, 27.11.2022 .Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie Aktualizacja: 22:04, 27.11.2022
Skomentuj

Jurajscy Rycerze pokonali Projekt Warszawa 3:0, przedłużając serię zwycięstw do dziewięciu. Po raz pierwszy w tym sezonie statuetka MVP trafiła w ręce Miguela Tavaresa. Wielkie gratulacje, pierwsza nagroda MVP w tym sezonie. Spodziewałeś się tego, gdy po zakończeniu meczu stałeś na linii końcowej?

Nie, nie sądzę, żeby ktokolwiek z nas w takim momencie zastanawiał się, do kogo trafi statuetka. Jesteśmy po prostu szczęśliwi ze zwycięstwa  gratulujemy sobie nawzajem dobrego meczu. Raczej nie próbujemy zgadywać, kto zostanie wyróżniony.

W końcówce trzeciego seta chyba trochę się zabawiłeś, rozgrywając piłkę na drugą linię do Patryka Łaby, który pojawił się zadaniowo na zagrywkę?

To była specjalna sytuacja, bo na boisku nie było Santiego Dananiego i Bartka Kwolka, a pojawił się Patryk i Jędrzej Gruszczyński. Nadarzyła się dobra okazja, żeby zagrać pajpa, mimo że Kwolo był poza boiskiem.

Z kolei w  końcówce drugiego seta musieliśmy utrzymać nerwy na wodzy, gdy już cieszyliśmy się ze zwycięstwa, a po długiej wideoweryfikacji trzeba było jednak wrócić na boisko.

Myślę, że sędziemu było w tym momencie bardzo trudno podjąć decyzję. Nie spodziewałem się przerwania tamtej akcji w jej trakcie, ale arbiter tak zadecydował. Po obejrzeniu obrazu z kamer systemu challenge zmienił zdanie. Jako zawodnicy na takim poziomie musimy być gotowi na wszystko, dalej grać swoje i dokończyć robotę, a w tym przypadku było to zwycięstwo w drugim secie.