Zamknij
REKLAMA

MFiPR: 100 mln zł dla firm na inwestycje związane ze zwalczaniem pandemii

23:17, 05.06.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Resort podał, że ogłasza nabór w nowym dotacyjnym konkursie na inwestycje w infrastrukturę służącą do testowania i przygotowania do produkcji szczepionek, respiratorów, środków odkażających i przetwarzania danych oraz innych produktów leczniczych związanych z pandemią koronawirusa.

100 mln zł ma trafić do firm na inwestycje związane ze zwalczaniem pandemii - m.in. na uruchomienie produkcji respiratorów, środków odkażających czy innych produktów leczniczych - poinformowało we wtorek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

"Nowe środki uzupełnią ofertę, którą w programie Inteligentny Rozwój tworzą nabory dedykowane walce z koronawirusami. Dotacje w ogłaszanym konkursie wesprą infrastrukturę B+R niezbędną do udoskonalenia produktów służących zwalczaniu pandemii" ? mówi cytowana w informacji minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Zaznaczono, że nabór wniosków przeznaczony jest dla firm planujących budowę lub unowocześnienie infrastruktury, niezbędnej do opracowania, przetestowania i udoskonalenia produktów służących zwalczaniu pandemii COVID-19 od fazy bezpośrednio poprzedzającej ich wdrożenie do masowej produkcji.

Dofinansowanie otrzymają: produkty lecznicze, w tym szczepionki, i terapie, ich półprodukty, farmaceutyczne składniki czynnych i surowców; wyroby medyczne oraz sprzęt szpitalny i medyczny, w tym respiratory, odzież i sprzęt ochronny, a także narzędzia diagnostyczne oraz niezbędne surowce; środki odkażające i ich produkty pośrednie oraz surowce chemiczne niezbędne do ich produkcji; narzędzia do gromadzenia lub przetwarzania danych związanych z przebiegiem i zwalczaniem pandemii COVID-19.

Napisano, że nabór wniosków rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 31 lipca br., a planowany budżet konkursu wynosi 100 milionów złotych. Dotacja - jak wskazano - umożliwi maksymalne dofinansowanie projektów do 75 proc. kosztów kwalifikowanych. W przypadku, gdy realizacja projektu zakończy się w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy, wsparcie może wynieść nawet 90 proc.(PAP)

autor: Ewa Wesołowska

ewes/ pad/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA