Zamknij
REKLAMA

Maląg: Wsparcie rodziny to nie koszt, ale inwestycja

15:00, 22.06.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W środę rozpoczął się w Warszawie dwudniowy Kongres 590. Tematem głównym VII edycji wydarzenia pod hasłem "Łączymy wszystkich" jest współpraca międzynarodowa krajów Trójmorza. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wzięła udział w panelu "Rodzina jako przestrzeń łączenia potencjałów"

W kwestii wsparcia rodziny mówi się raczej o inwestycji, a nie o koszcie - powiedziała w środę na Kongresie 590 szefowa MRiPS Marlena Maląg. Zapewniła, że rząd PiS będzie kontynuował programy wspierające rodzinę, m.in. "Rodzina 500 plus".

Maląg powiedziała, że w ostatnich latach sporo zmieniło się w kwestii wsparcia rodziny i mówi się raczej o inwestycji w rodzinie, a nie jako o koszcie. "Postrzegamy to, że wszystkie środki, które inwestujemy w rodzinę, to przede wszystkim jest potężna inwestycja w przyszłość rozwoju rodziny, ale także, szerzej patrząc, rozwoju naszej Polski" - podkreśliła szefowa resortu rodziny.

Dodała, że od rodziny wszystko się zaczyna. Zapewnił, że rząd będzie kontynuował programy wspierające rodzinę, m.in. "Rodzina 500 plus", czy "Dobry start" - tzw. wyprawkę na rozpoczęcie roku szkolnego. "Wprowadzamy też kolejne rozwiązania" - dodała. Wskazała rodzinny kapitał opiekuńczy i dofinansowanie do opieki żłobkowej.

Maląg podkreśliła, że należy tworzyć szeroką koalicję rządową, samorządową i pracodawców, która wspierać będzie rodziny.

"Bardzo ważne w przestrzeni łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym jest pracodawca, miejsce pracy. Kiedy patrzymy na polski rynek pracy - mamy niskie bezrobocie, jesteśmy liderem, jeżeli chodzi o najniższe bezrobocie w Europie, ale przede wszystkim (...) jest potrzebne wsparcie w opiece nad dziećmi do lat trzech" - mówiła. W ten sposób - jak dodała - zrodził się program rodzinny kapitał opiekuńczy.

Szefowa MRiPS zaznaczyła, że rodzicom potrzebne jest nie tylko wsparcie finansowe, ale też w miejscu pracy i ważne są elastyczne formy pracy. Przypomniała, że procedowany jest w Sejmie projekt umożliwiający pracę zdalną.(PAP)

szz/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%