1 czerwca, w drugiej turze wyborów prezydenckich, zmierzą się kandydat KO Rafał Trzaskowski oraz kandydat popierany przez PiS Karol Nawrocki.
Będziemy przekonywali wszystkich wyborców, i Grzegorza Brauna i Sławomira Mentzena i Adriana Zandberga - powiedział we wtorek poseł PiS Andrzej Śliwka, pytany o rozmowy dotyczące poparcia w drugiej turze wyborów prezydenckich popieranego przez PiS Karola Nawrockiego.
Śliwka, który zasiada w sztabie wyborczym Nawrockiego został zapytany w RMF24 czy Sławomir Mentzen z Konfederacji poprze kandydata związanego z PiS. "Głęboko w to wierzę, mamy taką nadzieję" - odparł.
Jak zaznaczy, sztabowi zależy na każdym poparciu, w tym Mentzena, ale przede wszystkim na tym, by wyborcy kandydata Konfederacji zagłosowali za Nawrockim.
"Czekamy na konferencję prasową pana Mentzena" - dodał, nawiązując do planowanej na godz. 12 konferencji, na której Mentzen ma poinformować, kogo poprze w drugiej turze wyborów prezydenckich.
Śliwka zwracał jednocześnie uwagę, że PiS i Konfederacja mają wiele zbieżnych poglądów i "bardzo podobnie patrzymy na to, jak ten rząd źle rządzi".
Według Śliwki Nawrocki ma osobiste relacje z Mentzenem. "Wiem, że panowie się lubią; wiem, że panowie się znają" - powiedział poseł PiS.
Śliwka został też zapytany, czy sztab będzie rozmawiał z Grzegorzem Braunem ws. poparcia Nawrockiego. "Będziemy przekonywali wszystkich wyborców, i Grzegorza Brauna i Sławomira Mentzena i Adriana Zandberga" - zapowiedział polityk PiS.
"Wyborcy to nie jest puchar przechodni, to nie jest worek z ziemniakami, że można przerzucić te głosy" - dodał, nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi Zandberga i Mentzena.
"Będziemy się zwracali, przekonywali, prosili, bo wizja Karola Nawrockiego jest tą wizją, która przysłuży się Polsce" - przekonywał Śliwka.
Według oficjalnych danych PKW kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskał 31,36 proc. głosów, popierany przez PiS Karol Nawrocki - 29,54 proc. Oznacza to, że Trzaskowski oraz Nawrocki zmierzą się 1 czerwca w II turze wyborów. Trzecie miejsce zajął kandydat Konfederacji Sławomir Mentzen - uzyskał 14,81 proc. głosów. Za nim znalazł się wykluczony z Konfederacji Grzegorz Braun z wynikiem 6,34 proc. Na następnych miejscach uplasowali się: kandydat Trzeciej Drogi Szymon Hołownia z wynikiem 4,99 proc., kandydat Razem Adrian Zandberg - 4,86 proc., kandydatka Nowej Lewicy Magdalena Biejat - 4,23 proc. (PAP)
rbk/ mow/
Ulica Szkolna w Rokitnie Szlacheckim tonie w dziurach!
Po prostu wstyd, aby w XXI wieku były jeszcze w Polsce drogi z dziurami, jak ser szwajcarski.
Piotr
14:55, 2025-05-20
Krzysztof Cugowski porwał publiczność w Zawierciu!
Świetny koncert. Jednak autor artykułu podaje nieprawdziwe informacje. Krzysztof Cugowski na tym koncercie nie zaprezentował utworów Takie Tango i Bal wszystkich świętych.
Agata
21:34, 2025-02-04
Uroczysta Przysięga Wojskowa Żołnierzy w Zawierciu
jak zwykle Wasi reporterzy na miejscu:)
speedo
06:14, 2024-12-03
Jak spełniono marzenia strażaków z Zawiercia?
Nic nowego znowu władza piastuje swojego 👎
Henryk
18:22, 2024-11-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz