"Największym wrogiem populizmu jest wysoka frekwencja, więc do ostatniej chwili, nie marnując ani minuty, ani sekundy w piątek, tego ostatniego dnia będziemy starali się uścisnąć jak najwięcej dłoni. Będziemy kierować przekaz do poszczególnych grup społecznych, także je mobilizując" - powiedział PAP poseł KO Patryk Jaskulski.
Kandydat KO Rafał Trzaskowski zakończy kampanię wyborczą akcją "24 godziny dla Polski" - w trasie będzie przez całą dobę przemierzając drogę ze Szczecina na wschód kraju i kończąc tuż przed północą na Mazowszu. Pełna mobilizacja, walczymy do ostatniej chwili o głosy - zapowiedział sztab wyborczy.
Jak wyjaśnił, w czwartek o północy "Trzaskobus" z kandydatem, sztabem i dziennikarzami na pokładzie wyruszy ze Szczecina, gdzie wcześniej Trzaskowski wystąpi na wiecu.
"Ruszamy z akcją +24 godziny dla Polski+, symbolicznie ze Szczecina, z miasta wolności, przełomów i pogranicza. Ruszamy w kierunku wschodu i będziemy jechać przez cały dzień, relacjonując to we wszystkich mediach. Będziemy jechać z zachodu na wschód w kierunku Warszawy" - podkreślił poseł KO, dodając, że akcja zakończy się przed północą w piątek, czyli przed ciszą wyborczą. "Około 23.30 będzie finisz kampanii, ostatnie łączenie się z Polkami i Polakami" - doprecyzował.
"To będzie pełna mobilizacja, walczymy do ostatniej chwili o głosy. Walczymy o to, żeby 18 maja wygrała Polska otwartej dłoni. Polska, gdzie chce się rozmawiać z każdym, gdzie nikogo się nie wyklucza, gdzie prowadzi się dialog, gdzie chce się odbudować wspólnotę" - stwierdził Jaskulski.
Kampanię Trzaskowskiego wspierają równoległe akcje: "Obywatele naprzód", "Kobiety na wybory. Kobiety z Trzaskiem" i "Młodzi naprzód", w ramach których parlamentarzyści KO objeżdżają kraj i zachęcają do głosowania na Trzaskowskiego. Te dwie ostatnie będą miały swoje podsumowanie w tym tygodniu. Akcja skierowana do kobiet - najprawdopodobniej w czwartek na konferencji prasowej na Śląsku, a akcja skierowana do młodych - w piątek w całej Polsce.
Kampania wyborcza zakończy się w piątek 16 maja o godzinie 24 Cisza wyborcza będzie obowiązywała na terenie całego kraju do zamknięcia lokali wyborczych, czyli do godziny 21 w niedzielę.
W niedzielnych wyborach rywalizować będzie 13 kandydatów: Artur Bartoszewicz (ekonomista), Magdalena Biejat (kandydatka Nowej Lewicy), Grzegorz Braun (europoseł wykluczony z Konfederacji), Szymon Hołownia (marszałek Sejmu, kandydat Trzeciej Drogi), Marek Jakubiak (poseł koła Wolni Republikanie), Maciej Maciak (lider Ruchu Dobrobytu i Pokoju), Sławomir Mentzen (kandydat Konfederacji), Karol Nawrocki (prezes IPN, kandydat popierany przez PiS), Joanna Senyszyn (była posłanka SLD, ekonomistka), Krzysztof Stanowski (dziennikarz), Rafał Trzaskowski (prezydent Warszawy i kandydat KO), Marek Woch (kandydat Bezpartyjnych Samorządowców), Adrian Zandberg (poseł, kandydat partii Razem).
Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.(PAP)
kmz/ js/
Krzysztof Cugowski porwał publiczność w Zawierciu!
Świetny koncert. Jednak autor artykułu podaje nieprawdziwe informacje. Krzysztof Cugowski na tym koncercie nie zaprezentował utworów Takie Tango i Bal wszystkich świętych.
Agata
21:34, 2025-02-04
Uroczysta Przysięga Wojskowa Żołnierzy w Zawierciu
jak zwykle Wasi reporterzy na miejscu:)
speedo
06:14, 2024-12-03
Jak spełniono marzenia strażaków z Zawiercia?
Nic nowego znowu władza piastuje swojego 👎
Henryk
18:22, 2024-11-11
Wielki Sukces Festynu Charytatywnego z sercem!
Super wydarzenie
Paulina
17:52, 2024-09-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz