Zamknij
REKLAMA

Zabezpieczymy zbiory z kolekcji Huty Szkła w Zawierciu

11:02, 03.07.2020 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski i Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński podpisali list intencyjny w sprawie współpracy pomiędzy Zawierciem a Sosnowcem. - Nasze działania będą dotyczyły m.in. zabezpieczenia zbiorów z kolekcji Huty Szkła w Zawierciu, która jest obecnie w stanie upadłości. To bardzo dobra wiadomość szczególnie teraz, gdy obchodzimy 105-lecie nadania Zawierciu praw miejskich - podkreśla Prezydent Łukasz Konarski.

Część eksponatów kupi Pałac Schoena - Muzeum w Sosnowcu, a część nasze miasto. Dzięki temu wyjątkowe szkło będzie można zobaczyć w Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu. 

- Mogę uchylić nieco rąbka tajemnicy i przekazać, że ten obiekt otworzymy dla mieszkańców oraz turystów już 1 września - przekazał Prezydent Łukasz Konarski.

Galerię Stara Łaźnia przygotowuje do otwarcia Karolina Kindler-Skowronek, artysta plastyk, projektant, grafik, nauczycielka reklamy i projektowania graficznego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Zawierciu.

Warto dodać, że w Pałacu Schoena działa m.in. specjalny dział szkła, a kolekcja liczy ponad 6700 sztuk. Na mocy porozumienia, w tym obiekcie będzie popularyzowana również wiedza o historii działalności Huty Szkła w Zawierciu.

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA