Zamknij
REKLAMA

PSP: ponad 1,2 tys. interwencji strażaków w zw. z nawałnicami

10:57, 03.07.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak poinformowała w piątek Państwowa Straż Pożarna, ostatniej doby strażacy brali w sumie udział w 2790 interwencjach, z czego 195 stanowiły pożary, 2428 to tzw. miejscowe zagrożenia, a 167 stanowiły fałszywe alarmy.

Ponad 1,2 tys. razy interweniowali ostatniej doby w całym kraju strażacy w związku z burzami i intensywnymi opadami deszczu ? poinformował w piątek PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Dodał, że najwięcej zdarzeń było na Śląsku.

1237 razy strażacy wyjeżdżali do usuwania skutków nawałnic. Najwięcej interwencji związanych z pogodą odnotowano w województwie śląskim (353), mazowieckim (224) oraz małopolskim (220).

Jak przekazał PAP rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski, główne działania polegały na odpompowywaniu wody z piwnic i zalanych obiektów, udrażnianiu szlaków komunikacyjnych i usuwaniu wiatrołomów.

Dodał, że najpoważniejsze zdarzenia miały miejsce w miejscowości Jaroszowice (woj. małopolskie), gdzie w wyniku gwałtownego spływu wody opadowej podtopionych zostało ok. 50-60 budynków.

Z kolei w miejscowości Jordanów w pow. suskim (woj. małopolskie) podtopiony został ośrodek wypoczynkowy i trzeba było ewakuować 23 osoby. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ aj/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA