Zamknij
REKLAMA

Prezydent Zawiercia z wotum zaufania i absolutorium

23:37, 27.06.2020 | .
Skomentuj
REKLAMA

Za nami czerwcowa sesja Rady Miejskiej w Zawierciu. Wśród najważniejszych punktów obrad znalazło się podjęcie uchwał w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Zawiercie wotum zaufania, a także absolutorium z wykonania budżetu miasta za 2019 r. Uchwały zostały przyjęte.

W czasie sesji odbyła się również debata nad raportem o stanie gminy za 2019 rok. Nie zgłosił się do niej żaden mieszkaniec. W dyskusji nad raportem wzięli udział między innymi radni: Michał Myszkowski, Ewa Mićka, Witold Grim, Henryk Mól, Beata Chawuła. 13 radnych zagłosowało „za” wotum zaufania dla Prezydenta Miasta, a 5 radnych było przeciw. Jeśli chodzi o absolutorium: 13 radnych było „za”, a 4 wstrzymało się od głosu.

W trakcie obrad Prezydent Miasta Łukasz Konarskipoinformował radnych między innymi o tym, że kupiliśmy 46 laptopów, które trafią do rodzin wielodzietnych. Pieniądze udało się pozyskać w ramach Programu Polska Cyfrowa. Mówił także o tegorocznych stypendiach w dziedzinie kultury.

W trakcie dyskusji powrócił między innymi temat przyszłości schroniska dla zwierząt w Zawierciu. W środę (24 czerwca) w godzinach porannych odbyło się spotkanie w tej sprawie i zostało ustalone ostateczne stanowisko: umowa na dzierżawę terenu, na którym obecnie znajduje się schronisko, zostanie przedłużona do 2033 roku. W dokumencie pojawi się także opcja pierwokupu. Warunek jest taki, że na tym terenie będzie prowadzona dotychczasowa działalność.

Rozmawiano także o taryfach za wodę i odprowadzanie ścieków, które weszły w życie 7 czerwca 2018 roku. Obowiązują do 6 czerwca 2021 roku.

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, taryfy były po raz pierwszy zatwierdzane przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie i musiały obejmować okres 3 lat. Nie oznacza to, że jednakowe ceny i stawki opłat obowiązywały przez całe 3 lata. Taryfy są podzielone na trzy okresy, w których obowiązują różne wartości: pierwszy okres od 1 miesiąca do 12 miesiąca, drugi okres od 13 miesiąca do 24 miesiąca, a trzeci okres od 25 miesiąca do 36 miesiąca. Wyciąg z taryfy był od razu umieszczony na stronie internetowej RPWiK w Zawierciu.

Radni podjęli między innymi uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Zawiercie, przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Zawiercie dla obrębu Kosowska Niwa z otoczeniem, przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów obejmujących Strefę Aktywności Gospodarczej w Zawierciu - Obszar „A” (położonych w rejonie ulic: Inwestycyjnej i Technologicznej wraz z otoczeniem). Przyjęto też uchwałę w sprawie określenia lokalnych standardów urbanistycznych dla miasta Zawiercie. Z porządku obrad zdjęto projekt uchwały w sprawie określenia trybu, sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania na terenie Gminy Zawiercie.

Cała sesja trwała prawie 8 godzin. Materiał wideo jest dostępny na stronie internetowej zawiercie.sesja.pl.

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA