Zamknij
REKLAMA

Powitanie nowego samochodu dla OSP Marciszów

23:33, 27.06.2020 | .
Skomentuj
REKLAMA

Druhowie z OSP Marciszów razem z mieszkańcami powitali w czwartek nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. W uroczystości brali udział m.in. Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski oraz Skarbnik Miasta Marcin Gawłowicz. 

 

- To finał naszych wieloletnich starań i już drugi samochód ratowniczo-gaśniczy w naszej jednostce. Mamy wielu wyszkolonych druhów i często jesteśmy w stanie obsadzić dwa zastępy do wyjazdu. Z tego względu brakowało nam tego drugiego auta - mówi Prezes OSP Marciszów, Damian Gawron.

 

Nowy nabytek strażaków z Marciszowa to średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest wyposażony m.in. w dwie wyciągarki, linię szybkiego natarcia, zbiornik piany oraz najnowocześniejsze narzędzia hydrauliczne. Koszt auta to 861 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta Zawiercie (400 tys. zł), Komendy Głównej PSP (300 tys. zł), a także z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (160 tys. zł).

 

- Bez ogromnego wsparcia Prezydenta Zawiercia oraz radnych Rady Miejskiej w Zawierciu nie moglibyśmy liczyć na taki samochód. Dziękujemy - podsumowuje Damian Gawron.

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA