Zamknij
REKLAMA

Wnioski w sprawie organizacji bezpłatnego dowozu dziecka/ucznia niepełnosprawnego do przedszkola, szkoły lub ośrodka

15:06, 17.06.2020 | .
Skomentuj
REKLAMA

Przypominamy, że do 30 czerwca 2020 roku można składać wnioski w sprawie organizacji bezpłatnego dowozu dziecka/ucznia niepełnosprawnego do przedszkola, szkoły lub ośrodka na rok szkolny 2020/2021.

Bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu lub zwrot kosztów przejazdu razem z opiekunem zapewnia się:

Niepełnosprawnym dzieciom pięcioletnim i sześcioletnim oraz dzieciom objętym wychowaniem     przedszkolnym na podstawie art. 31 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe, w czasie przewozu do najbliższego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego lub ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego.

Uczniom niepełnosprawnym, których kształcenie i wychowanie odbywa się na podstawie art. 127 ustawy Prawo oświatowe, w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej, a uczniom z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym - także do najbliższej szkoły ponadpodstawowej, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym uczeń kończy 21. rok życia.

Dzieciom i młodzieży, o których mowa w art. 36 ust. 17 ustawy Prawo oświatowe, a także dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna, w czasie przewozu do ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą:

24. rok życia - w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna,

      b. 25. rok życia - w przypadku uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

WNIOSKI DO POBRANIA I ZARZĄDZENIE [KLIKNIJ]

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA