Zamknij
REKLAMA

Wrażliwi na piękno i tradycje

21:50, 12.11.2019 | .
Skomentuj
REKLAMA

Kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno i tradycje Polski – to cele Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego, realizowanego w Przedszkolu Nr 7 z Oddziałami Specjalnymi w Zawierciu.

W bieżącym roku trwa już trzecia edycja projektu „Piękna Nasza Polska Cała”, w której po raz kolejny uczestniczy zawierciańska placówka. Działania w ramach projektu to także okazja do rozbudzania u dzieci poczucia tożsamości narodowej oraz regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także integracja placówek oświatowych.

Do projektu przedszkole dołączyło jeszcze w roku szkolnym 2017/2018. Jego realizacja związana była również z upamiętnieniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do tak dużego przedsięwzięcia włączyli się wszyscy pracownicy przedszkola, dzieci oraz rodzice. W związku z tym przedszkole otrzymało również podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

- Wierzę głęboko, że wzbudzenie zainteresowania najmłodszych pokoleń Polaków rodzimą kulturą, naszą tradycją i folklorem przyniesie doskonałe owoce w przyszłości – napisał Prezydent RP Andrzej Duda.

Koordynatorkami projektu są nauczycielki: Aneta Cholewka i Anna Pudlik. Nad prawidłowym przebiegiem projektu czuwała także Dyrektor placówki Bożena Krowicka-Bylewska.

 

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA