Zamknij
REKLAMA

Wkrótce rozpocznie się remont ulicy Kromołowskiej

10:27, 06.09.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, że już niedługo rozpocznie się remont ulicy Kromołowskiej w Zawierciu. Na odcinku 625 metrów, od ulicy Snopkiewiczówny do ulicy Wiosny Ludów, planowana jest wymiana nawierzchni asfaltobetonowej oraz krawężnika (oprócz odcinka, gdzie znajduje się chodnik).

- Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „Myszków”. Inwestycja opiewa na kwotę 332.921,54 zł. Gminie Zawiercie udało się na ten cel pozyskać aż 50 procent dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Około 10 września planujemy podpisanie umowy. Od tego terminu wykonawca ma 50 dni na realizację prac - informuje Kamila Dworak, naczelnik Wydziału Nieruchomości, Gospodarki Miejskiej i Transportu Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

W związku z remontem przygotowywany jest projekt czasowej zmiany organizacji ruchu. Przewiduje on 4 etapy prac na 4 odcinkach, które powinny zostać wyłączone na czas rozkładania dywanika asfaltobetonowego. Ewentualne objazdy przewidziano ulicami Wiosny Ludów i Gardy.

W środę na temat tej inwestycji rozmawiali prezydent Zawiercia Łukasz Konarski, urzędnicy z Urzędu Miejskiego w Zawierciu oraz wieloletni Przewodniczący Osiedla Warty Józef Pypno.

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone