Zamknij
REKLAMA

Jak zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy?

12:51, 17.07.2018 | Materiał Partnera
Skomentuj

Kiedy już składanie aplikacji mamy za sobą i udało nam się otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, pojawia się obawa związana z przebiegiem spotkania. Pragniemy wypaść jak najlepiej, żeby otrzymać zatrudnienie i możliwość dalszego rozwoju kariery. Aby zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie naszej kandydatury, dowiedzmy się jak zrobić dobre wrażenie w przyszłej firmie.

Zbierz informacje o przedsiębiorstwie i stanowisku
Zanim udamy się na rozmowę kwalifikacyjną, zadbajmy o uzupełnienie naszej wiedzy. Nie chodzi o nadrobienie luk w zagadnieniach związanych z karierą, a o poznanie pracodawcy. Dzięki temu pokażemy nasze zaangażowanie i udowodnimy, że naprawdę zależy nam na pracy właśnie w tej firmie. Informacji najprościej jest szukać w Internecie i Urzędach Pracy. Zakłady bardzo często mają też swoje strony internetowe, które warto odwiedzić i zapoznać się z oferowanymi usługami. Przestudiujmy też szczegółowo profil stanowiska, o które się ubiegamy, żeby uniknąć niepotrzebnych pomyłek.

Przyjdź na spotkanie punktualnie
Pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz. Spóźniając się na rozmowę o pracę, na pewno stracimy już na wstępie w oczach rekrutera, szczególnie jeśli nie potrafimy się sensownie wytłumaczyć. Punktualność jest bardzo pożądaną cechą, która wskazuje na niezawodność i profesjonalizm. Warto więc wybrać się na spotkanie z zapasem czasu, uwzględniając korki i poszukiwanie docelowego adresu.

Bądź w dobrym humorze
W nowych sytuacjach trudno jest trzymać nerwy na wodzy i zapanować nad stresem. Mimo wszystko opłaca się nad tym popracować i przyjść na rozmowę z dobrym nastawieniem. Osoby uśmiechnięte od razu zyskują sympatię. Nie wolno jednak przesadzić, aby nie wypaść arogancko. Zachowanie powinno być dostosowane do sytuacji, w której się znaleźliśmy.

Pomyśl o wyglądzie zewnętrznym
Schludny i elegancki strój nie tylko dodaje pewności siebie, ale też wpływa na to, jak nas postrzegają inni. Dobre wrażenie kreujemy w pierwszej kolejności naszą zewnętrzną prezencją. Ubiór musi być też dostosowany do instytucji, do której się wybieramy. W każdym przypadku sprawdzi się ciemna, gładka marynarka i jasna koszula.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (3)

pee partypee party

0 0

Wow, attractive portal. Thnx ... https://freecodecardpsn.com/?et_pb_contact_form 16:31, 23.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BebeBebe

0 0

Craigslist might be especially tough, since it's free to publish.
Navigate towards the file with your computer, and after that click "Continue. search all craigslist My family and I are trying to offer a Grindley China set, and thus far we now have gotten responses from 3 people. HTML, or Hyptertext Markup Language, is really a standard web programming language employed to display content on webpages. 10:36, 03.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Managed NetrworksManaged Netrworks

0 0

Another update Microsoft as of late implied incorporated another document see
for OneDrive and Office.com that will propose records to you dependent
on the tasks you’ve as of late taken a shot at. This will help
you rapidly review crucial reports relating to your most high-need
ventures. https://monitornetworktraffic.org/ 19:42, 20.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone