Zamknij
REKLAMA

Inteligentne samochody, szybszy internet i gry osadzone w wirtualnej rzeczywistości.

2018-12-13 23:01:44
REKLAMA

Berlin, Niemcy. Berlin to pierwsze miasto w Niemczech, w którym przetestowano technologię 5G. Sieć już niedługo znajdzie komercyjne zastosowanie. Ma ona zrewolucjonizować nie tylko rynek usług i gier komputerowych, ale także ułatwić poruszanie się po mieście, naukę języków obcych czy znacznie zwiększyć prędkość internetu.

– To będzie całkowicie nowa sieć i umożliwi całkowicie nowe usługi. Te rozwiązania dotyczą każdej dziedziny życia – stwierdził Tomasz Gerszberg z Deutsche Telekom AG.

– Możemy sobie wyobrazić, że chcielibyśmy wykonać zdalnie operację z wykorzystaniem robotycznego ramienia. Obecnie taka operacja nigdy nie będzie precyzyjna ze względu na zmieniające się opóźnienia w sieci mobilnej. Sieć 5G gwarantuje nam stałe opóźnienia. Osoba wykonująca operację będzie miała pewność, że reakcja ramienia jest zawsze taka sama, zawsze w takim samym odstępie czasu od momentu wykonania ruchu. Oznacza to, że taka operacja będzie bezpieczniejsza – mówił Konrad Mróz z biura prasowego T-Mobile Polska.

5G ma ułatwić także życie kierowcom, pomagając im w znalezieniu wolnego miejsca parkingowego. 
– Auta w przyszłości będą rozpoznawać, który z parkingów jest wolny, dzięki przesyłowi danych. Samochód będzie automatycznie parkował w wolnej przestrzeni – powiedziała Gabriela Antonczyk z Deutsche Telekom AG.

[x-news]

Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone