Zamknij
REKLAMA

Areszt dla sprawcy przemocy domowej

14:24, 15.04.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Areszt dla sprawcy przemocy domowej / Zawiercie

Dzielnicowy z Zawiercia zatrzymał 44-letniego mężczyznę, który od kilkunastu lat znęcał się nad swoimi rodzicami. Wczoraj na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Zawierciu zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

Jak ustalili zawierciańscy policjanci okres gehenny jaką przeżywali rodzice 44-latka trwał kilkanaście lat. Dopiero gdy agresja syna narastała zdecydowali się ujawnić "całą prawdę" oraz złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Nietrzeźwy mężczyzna notorycznie wszczynał awantury domowe, groził i stosował przemoc fizyczną oraz niszczył wspólny dobytek. Wczoraj na podstawie zebranych przez śledczych dowodów sąd zadecydował, że sprawca przemocy domowej najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zgodnie z art. 207§1 Kodeksu Karnego za znęcanie fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

[KPP Zawiercie]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone