Zamknij
REKLAMA

PODSUMOWANIE WEEKENDU

13:41, 11.02.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

Podczas minionego weekendu zawierciańscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych nakazem sądowym w celu doprowadzenia do zakładów karnych. Mundurowi zatrzymali także 4 pijanych kierowców oraz jednego, który kierował Audi A4 pod wpływem środka odurzającego. W ostatnich dwóch dniach na terenie naszego powiatu odnotowano 9 kolizji drogowych. W tym czasie nie było żadnego wypadku, w którym ktoś by ucierpiał. W sobotnią noc na drogę wojewódzką wybiegło stado koni, uszkadzając 6 pojazdów.

W sobotę około godz. 22.00 na drodze wojewódzkiej 790 w pobliżu miejscowości Kocikowa doszło do groźnie wyglądających kolizji. Na drogę wybiegło siedem spłoszonych koni. Uszkodziły one 6 jadących osobówek. Dwa potrącone konie padły. Kierowcom i pasażerom tych pojazdów na szczęście nic się nie stało.

Tego samego dnia rano, policjanci z Ogrodzieńca zatrzymali na ul Strażackiej w Pilicy nietrzeźwego kierowcę BMW. 63-letni mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał prawa jazdy. Stracił je 10 dni wcześniej za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kilka godzin później na ul. Blanowskiej w Zawierciu zatrzymano 36-letniego kierowcę passata. Miał on w organizmie 1 promil alkoholu. Około godz 22.00 na ul. 11-listopada w Zawierciu został zatrzymany 32-letni kierowca Audi A4. Badanie narkotesterem wykazało, że wcześniej zażywał narkotyki.

W niedzielę na ul. Cmentarnej policjanci zatrzymali 60-letniego kierowcę matiza. Mężczyzna wydmuchał 0,7 promila. Ulicą 11-Listopada w Zawierciu jechał oplem 46-letni mężczyzna. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 0,5 promila.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Pijanemu kierowcy grozi również utrata prawa jazdy na co najmniej 3-lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Dziękujemy też wszystkim tym, którzy widząc na drodze pijanych zgłaszają to policji

[KPP Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone