Zamknij

Nowe połączenia i krótsze podróże koleją w Śląskiem

16:13, 02.12.2021 . Aktualizacja: 16:16, 02.12.2021
Skomentuj

Od nowego rozkładu jazdy – 12 grudnia , dzięki efektom prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. podróżni skorzystają z nowych połączeń m.in. na linii Gliwice – Bytom czy Katowice – Płock – Gdynia. Lepsze podróże zapewni też postępująca przebudowa węzła czechowickiego. Zwiększanie dostępności do kolei zapewniają efektywnie wykorzystywane środki funduszy unijnych i budżetu państwa.

Od 12 grudnia – od nowego rozkładu jazdy 2021/2022, podróżni skorzystają z nowego połączenia na linii Gliwice – Bytom. Podróż zajmie ok. 20 minut. Będzie kursowało 15 par pociągów w dni robocze oraz 12 par pociągów w weekendy. Na tej trasie poprawi się także transport towarów – to efekt inwestycji Polskich Linii Kolejowych dofinansowanej z funduszy unijnych z POIiŚ. Pociągi towarowe jeżdżą już sprawniej po dwóch nowych torach na odcinku Bytom – Bytom Bobrek – Zabrze Biskupice – Maciejów Północny. Od 12 grudnia pojadą z prędkością do 100 km/h – to trzykrotnie szybciej niż przed modernizacją oraz bezpieczniej i ciszej.

Lepsze połączenia zapewni modernizowana linia Goczałkowice-Zdrój - Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg. Podróżni skorzystają z drugiego nowego peronu w Zabrzegu, a także z bezpiecznego przejścia pod torami. Pociągi pojadą też po nowym torze i moście nad Wisłą między Goczałkowicami Zdrojem a Czechowicami. Przejazd po zmodernizowanej łącznicy i bez konieczności wjazdu do stacji Czechowice oznacza, że skrócą się czasy przejazdu z Katowic do Skoczowa i z Katowic do Zabrzegu względem stanu z czasu robót. 

Dzięki postępowi prac na linii Kędzierzyn-Koźle – Opole, pociągi regionalne z Raciborza i Kędzierzyna-Koźla do Opola, Wrocławia i Zielonej Góry pomiędzy Kędzierzynem-Koźle a Opolem pojadą o ok. 5-10 minut szybciej, a pociągi dalekobieżne jadące z Bielska-Białej do Ustki i Bydgoszczy oraz z Wiednia i Budapesztu do Berlina o ok. 15 minut szybciej.

Pociąg TLK Flisak, od nowego rozkładu jazdy połączy Katowice, Łódź, Płock i Gdynię. Kursy będą możliwe dzięki efektom prac PLK na odcinku linii Sierpc – Szczutowo w woj. mazowieckim.

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Głowackazespół prasowyPKP Polskie Linie Kolejowe S.A.[email protected]T: +48 697 044 571

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%