Zamknij
REKLAMA

Program Czyste powietrze można skorzystać z dofinansowania

14:21, 14.07.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Program Czyste powietrze można skorzystać z dofinansowania / Zawiercie

28 czerwca w Sali Sejmu Śląskiego odbyła się konferencja pn.: „Jakość powietrza w województwie śląskim – wyzwania, działania i inteligentne rozwiązania”.

Konferencja poświęcona była tematyce jakości powietrza, której poprawa stanowi duże wyzwanie obecnych czasów. Spotkanie otworzyła Pani Izabela Domogała – Członek Zarządu Województwa Śląskiego. W trakcie konferencji prelegenci przedstawili zagadnienia związane z wyzwaniami i działaniami koniecznymi do poprawy jakości powietrza ich finansowaniem oraz omówiony został stan jakości powietrza w Województwie Śląskim. Prelegentami byli przedstawiciele Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Katowicach,  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, TAURON Dystrybucja Serwis S.A. w Katowicach oraz przedstawiciele Wydziałów Rozwoju Regionalnego i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego.

Przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach omówił Program „Czyste powietrze”, którego adresatami są właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego, bądź wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego, a budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

 

Mogą oni wnioskować o dotacje lub pożyczki przeznaczone na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. Wnioski o wsparcie należy składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Najwyższe dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze otrzymują osoby o najniższych udokumentowanych dochodach. Wysokość wsparcia waha się od 15 − 90 % kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Osoby lepiej sytuowane mogą również skorzystać z możliwości odzyskania pieniędzy zainwestowanych w termomodernizację i nowoczesne urządzenia grzewcze – dzięki uldze termomodernizacyjnej, odliczą sobie od podatku inwestycje, które ze względu na wysokie dochody nie mogą być sfinansowane w ramach programu.

W konferencji uczestniczyła Katarzyna Ples z Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego.

Więcej informacji na temat Programu „Czyste Powietrze” znajdziecie Państwo na stronie: https://www.wfosigw.katowice.pl/index.php/oferta-dla-osob-fizycznych/program-czyste-powietrze

 

 

Zdj. UMWŚl

[Powiat Zawiercie]

 

 

REKLAMA
(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone