Zamknij
REKLAMA

PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH Z PROFILAKTYKIEM

22:10, 30.05.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbył się III Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych o Charakterze Profilaktycznym. Swoje zdolności aktorskie w przygotowanych przedstawieniach prezentowali uczniowie z pięciu zawierciańskich szkół podstawowych. Tematem wystąpień były różnego rodzaju zagrożenia, na które napotykają dzieci i młodzież. Zawierciańska policjantka również zabrała głos, promując pozytywne zachowania, pozwalające uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury "Centrum" im. Adama Mickiewicza w Zawierciu odbył się III Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych o Charakterze Profilaktycznym. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Zawierciu, a impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie. Na deskach ośrodka uczniowie z pięciu zawierciańskich podstawówek prezentowali krótkie, profilaktyczne przedstawienia, których scenariusze napisały nauczycielki przygotowujące ich do występu. Każde wystąpienie poruszało bardzo ważne tematy związane z zagrożeniami, na jakie mogą napotkać dzieci i młodzież. Przedstawiony został problem środków psychoaktywnych i alkoholu, ale także uzależnienia od Internetu. Młodzież podkreśliła też, jak cenny jest dla niej czas spędzany z rodzicami, a jak kończy się nie poświęcanie uwagi dzieciom. Pojawił się też wizerunek młodych ludzi, jako tych, którzy chcą imponować negatywnymi zachowaniami. Jednak jak w każdej bajce, również i te przedstawienia kończyły się pozytywnie. Dla nieodpowiednich zachowań zaprezentowane były przeciwieństwa i tak znalazły się postacie, które propagowały wzajmny szacunek, chęć pomocy, kulturalny język i możliwość spędzania czasu zdala od wszelkiego rodzaju używek. W trakcie obrad Jury zawierciańska policjantka, zajmująca się profilaktyką podsumowała wystąpienia uczniów. Podziękowała za zaangażowanie zarówno nauczycieli, jak i samych aktorów. Poruszyła teź tematy przedstawione przez uczniów, wskazując odpowiednie zachowania, które pozwolą uniknąć zagrożeń. W ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają" apelowała o zachowanie rozsądku i o asertywność w kontakcie z używkami. 

Pierwsze miejsce ze swoim przedstawieniem zajęła Szkoła Podstawowa nr 3. Dalej na podium znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu, a za nimi młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6. Nagrodą za scenariusz uhonorowana została Szkoła Podstawowa nr 4 w Zawierciu. Zwycięzcom wręczono upominki, a każdy z aktorów otrzymał odblask, na znak bezpieczeństwa również w ruchu drogowym.

 [KPP Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone