Zamknij
REKLAMA

400 żołnierzy ŻW prowadzi patrole wspólnie z policją

21:22, 01.04.2020 | D.D
Skomentuj
PAP
REKLAMA

W przesłanym PAP komunikacie, rzecznik Żandarmerii Wojskowej ppłk. Artur Karpienko podkreślił, że żołnierze wspierają służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji od początku wybuchu pandemii koronawirusa.

Zaznaczył, że działania wojskowych żandarmów reguluje obowiązująca od 19 marca br. decyzja Ministra Obrony Narodowej w sprawie użycia oddziałów i pododdziałów Sił Zbrojnych RP do pomocy policji oraz decyzja o współdziałaniu z Wojskową Inspekcją Sanitarną w zakresie zapobiegania oraz zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o kolejnych obostrzeniach, w tym ograniczeniach w poruszaniu się osób, w związku z epidemią koronawirusa. Premier zaznaczył, że do sprawdzania wywiązywania się z nowych ograniczeń zostanie oddelegowana policja. "Poprosiłem szefa MON Mariusza Błaszczaka, aby wojsko było bardziej w gotowości" - dodał.

Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował wówczas, że Wojsko Polskie będzie wspólnie z policją patrolować ulice. Doprecyzował, że dwuosobowe patrole będą się składać z policjanta i żołnierza - przede wszystkim z Żandarmerii Wojskowej. Minister przypomniał, że ta formuła była już wykorzystywana np. podczas świąt i wzmożonego ruchu na drogach. (PAP)

autor: Monika Zdziera

mzd/ par/

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA