Zamknij
REKLAMA

Rock Symfonia z Chórem Capella Vartiensis

20:10, 16.06.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

26 maja 2019 roku chór Capella Vartiensis miał okazję wystąpić podczas Dni Dąbrowy Górniczej. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych plenerowych imprez muzycznych. W tym roku ostatni weekend maja również pełen był emocji i fantastycznych dźwięków.

Koncert, w którym wzięli udział chórzyści, odbył się na scenie usytuowanej w Parku Hallera. Był to projekt pod nazwą Rock Symfonia, który połączył muzykę rockową z orkiestrową. Symfoniczno-chóralna wersja popularnych utworów pozwoliła słuchaczom odkryć je tego dnia na nowo. Instrumentalna część koncertu należała do Jurajskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Szymona Makowskiego. Zobaczyć i usłyszeć można było zarówno gwiazdy wielkiego formatu, jak i rozpoczynających dopiero karierę wokalną debiutantów. Wśród wyśpiewanych przez solistów z towarzyszeniem chóru piosenek znalazły się m.in. musicalowy „Upiór w operze”, gdzie w duecie wystąpili Anita Maszczyk i Marcin Szlachta, „Delilah”, „We are the champions” oraz „Whiter shade of pale” w wykonaniu Michała Gasza, a także „Bohemian Rapsody” w interpretacji Marcina Szlachty. Finałowy utwór „Show must go on” zaśpiewał, z towarzyszeniem wszystkich artystów, Adam Pstrowski.  

Dużym przeżyciem było dla członków chóru Capella Vartiensis zaśpiewanie na jednej scenie wraz z takimi gwiazdami, jak Małgorzata Ostrowska, Kasia Moś, Wojtek Cugowski i Michał Gasz.

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone