Zamknij
REKLAMA

Umowa o współpracy podpisana

19:43, 23.04.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

18 kwietnia podpisana została umowa, która dotyczy nieodpłatnej pracy osadzonych z oddziału zewnętrznego w Ciągowicach na rzecz miasta Zawiercie. Takie rozwiązanie jest korzystnie dla obu stron.

Współpraca z ZK to także realne oszczędności dla gminy. Warto podkreślić, że osadzeni będą pracowali za darmo. Skazani mają remontować mieszkania, które znajdują się w zasobach ZGM-u. Praca stanowi bardzo ważny element resocjalizacji. Dla miasta jest to pozyskanie dodatkowych pracowników.

W spotkaniu uczestniczył prezydent Łukasz Konarski. Umowę podpisali zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Wojkowicach ppłk Anetta Adamiec-Hylla (kierująca OZ w Ciągowicach) oraz dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu Augustyn Hejnosz.

Efekty dotychczasowej współpracy już są widoczne. W ubiegłym roku oddano do użytku cztery mieszkania, wyremontowane przez osadzonych, a lokale zostały przekazane najbardziej potrzebującym mieszkańcom Zawiercia. Szczególne podziękowania należą się dyrekcji Zakładu Karnego w Wojkowicach i kierownictwu OZ w Ciągowicach.

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone