Zamknij
REKLAMA

Warsztaty muzyczne w zawierciańskiej bibliotece

22:40, 28.03.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

15 i 18 marca w MiPBP odbyły się zajęcia muzyczne dla dzieci, poprowadzone przez instruktorkę Karolinę Jędrak z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. Pierwsze zajęcia odbyły się w filii nr 6 w Kromołowie, a drugie w filii nr 2 dla dzieci i młodzieży. Wzięły w nich udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Zawierciu.

Na początku dzieci poznały różne instrumenty perkusyjne i zaśpiewały utwór „Z piosenką idziemy do zoo”, tańcząc i naśladując przy tym wybrane zwierzęta. Następnie poznały możliwości wywoływania dźwięków za pomocą rąk i nóg. Kolejnym krokiem było zapoznanie najmłodszych z prostymi instrumentami, które można wykonać z przedmiotów codziennego użytku.

Instruktorka pokazała młodym uczestnikom zajęć, jak otrzymać dźwięk z plastikowej torby oraz pojemnika po jogurcie (wypełnionego piaskiem, makaronem lub bułką tartą). Dzieci otrzymały „domowej roboty” instrumenty o różnej głośności i zostały podzielone na dwie grupy: cichą i głośną. Grupy te następnie zagrały na swoich instrumentach.

Do kolejnej zabawy dzieci otrzymały różnokolorowe chusty. Tańczyły przy muzyce, poruszając się według poleceń instruktorki. Następnie dostały kolorowe szarfy i proste instrumenty muzyczne, poruszając szarfami lub grając we wskazanych momentach na tle utworu „Dla Elizy” Ludwiga van Beethovena. Potem wszyscy bawili się i grali na instrumentach przy „Locie trzmiela” Nikołaja Rimskiego-Korsakowa. Ostatnia zabawa polegała natomiast na wsłuchaniu się w dźwięki otoczenia. Muzyka jest wszędzie i wszystko może posłużyć jako wzór dla kompozytora!

Dzieci doskonale bawiły się podczas zajęć muzycznych z instruktorką, a na koniec zrobiły sobie z nią wspólne pamiątkowe zdjęcie.

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone