Zamknij
REKLAMA

Augustyn Hejnosz przewodniczy komisji mieszkaniowej

15:38, 04.03.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

Augustyn Hejnosz 1 marca został wybrany przewodniczącym komisji mieszkaniowej, która rozpatruje wnioski o przydział lub zamianę mieszkań komunalnych. Prezydent Łukasz Konarski zwrócił uwagę na to, że kilka lat temu prawie 1300 mieszkań w blokach (z zasobów gminnych) zostało sprzedanych jedynie za 5% ich wartości. - Z perspektywy czasu i doświadczenia uważam, że to wielka strata dla miasta – dodał samorządowiec. Przypomnijmy, że według danych z 20 lutego na mieszkanie oczekuje 130 rodzin na liście osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokali oraz zamian (w tym 23 rodziny na zamianę). Dlatego teraz tak istotne jest racjonalne i odpowiedzialne zarządzanie gminnymi zasobami komunalnymi, co jest jednym z priorytetów, jeżeli chodzi o władze miasta.

Augustyn Hejnosz ma ogromne doświadczenie i już od 22 lat pracuje w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej, gdzie obecnie pełni obowiązki dyrektora. W komisji znaleźli się także: kierownicy administracji ZGM-u Marcin Omielski (adm I) i Michał Kołton (adm II).

W czasie posiedzenia nie mogło zabraknąć również naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich UM w Zawierciu Zbigniewa Fujaka. W pracach komisji w nowym składzie będą brali udział także zawierciańscy radni Damian Świderski, Edyta Grzebieluch, Przemysław Trepka, Martyna Gajos, Dominik Janus, Joanna Janik-Jaworska. W komisji zasiądzie także dyrektor MOPS-u Justyna Miszczyk i główny specjalista do spraw pracy socjalnej w MOPS Wanda Korusiewicz.

Jak poinformował prezydent Łukasz Konarski, w ubiegłym roku mieszkanie otrzymały 64 rodziny (z tego 11 rodzin w blokach), z tytułu zamiany 21 rodzin. Ponadto aż 60 rodzin otrzymało mieszkania w trzech nowo wybudowanych budynkach przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. W 2018 roku na liście osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokali oraz zamian ujęto 254 rodziny.

Według stanu na 20 lutego na mieszkanie oczekuje 130 rodzin na liście osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokali oraz zamian (w tym 23 rodziny na zamianę), 3 rodziny oczekują na lokal socjalny (z tytułu wyroku sądowego orzekającego eksmisję z prawem do lokalu socjalnego), 22 rodziny oczekują na pomieszczenia tymczasowe (z tytułu wyroku orzekającego eksmisję bez prawa do lokalu socjalnego).

W ubiegłym roku 189 osób złożyło wnioski o przydział lub zamianę mieszkania komunalnego, z czego pozytywnie zweryfikowano i do rozpatrzenia komisji w tym roku przekazano 82 wnioski (w tym 25 o zamianę).

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone