Zamknij

Pobiegli dla Żołnierzy Wyklętych

15:26, 04.03.2019 | .
Skomentuj

Dziś (3 marca) w Zawierciu wystartował Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Organizatorem wydarzenia, które honorowym patronatem objął prezydent miasta Łukasz Konarski, było Stowarzyszenie Zawierciańska Inicjatywa Narodowa.

Na dystansie 10 km wśród mężczyzn najlepszy okazał się Dawid Miara, za nim uplasował się Marcin Szmukier. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Grzance. W kategorii kobiet zwyciężyła Monika Chrobasik. Z drugiego miejsca może się cieszyć Agnieszka Kitala, a z trzeciego Malwina Rudy. Jeżeli chodzi o młodszych uczestników na tej odległości, bezkonkurencyjny był Jakub Borek. Drugie miejsce na podium zajął Piotr Mikoda, a trzecie Magdalena Mędrecka.

W przypadku dystansu 1963 m w kategorii mężczyzn zwyciężył Michał Sawicki. Drugie miejsce wybiegał Miłosz Roch, trzecie Michał Gruszka. Wśród kobiet pierwszy czas uzyskała Magdalena Weron, drugi Monika Cyganek, a trzeci Małgorzata Mętlak. Jeżeli chodzi o młodszych biegaczy na tej odległości, zwyciężył Mateusz Grzegorczyk. Za nim uplasował się Karol Ciszowski. Trzecie miejsce zdobył Bartek Wojaczek. W biegu uczestniczyło około 190 osób.

W czasie imprezy zbierane były środki na rehabilitację zawiercianina Michała Mętlaka i dla Łukasza Rejewskiego. Na koniec Krzysztof Pałka z Zawierciańskiej Inicjatywy Narodowej przypomniał o ostatnim leśnym wojowniku, który został zamordowany w 1963 roku. Puchary najlepszym zawodnikom wręczył prezydent Łukasz Konarski, który nawiązał między innymi do symboliki żołnierzy wyklętych. - To bardzo ważne, żeby przekazywać szczególnie młodzieży postawę patriotyczną. Jestem bardzo wdzięczny Wam za to, że działacie, angażując młodzież i mieszkańców – powiedział samorządowiec.