Zamknij
REKLAMA

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercie

22:55, 01.03.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj

W dniu 28 lutego odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercie.

Rada podjęła uchwałę ws. przyjęcia rezygnacji z mandatu przez Dominika Janusa w związku z rozpoczęciem pełnienia funkcji radnego miejskiego. Jego miejsce zajmie Adrian Pilarczyk z Zespołu Szkół im. S. Staszica, który złożył dziś ślubowanie.

Podczas sesji, młodzieżowy radni zaprezentowali swoje dwie nowe propozycje. Przewodnicząca MRM, Natalia Kawka omówiła projekt „Miasto Dla Czworonogom”. Złożyła propozycję, aby w okresie letnim, w wybranych punktach w mieście zamontować podajniki z wodą dla psów i kotów. W dalszej perspektywie, zaproponowała utworzenie przyjaznej przestrzeni dla zwierząt, np. w parku. Kolejnym projektem, który zaproponowała Młodzieżowa Rada Miasta, to organizacja Zawierciańskiego Rap Festiwalu. Impreza mogłaby się odbyć w formie biletowanej imprezy zamkniętej, np. na hali OSiR. Aby zorganizować ją w sposób dobrze przemyślany, Młodzieżowa Rada Miasta stworzyła ankietę skierowaną do młodych ludzi, w której można wybrać artystów, którzy powinni wystąpić w Zawierciu. Tę propozycję omówili radni Paweł Kwiecień i Jakub Kosoń.

W trakcie sesji, wystąpili także zaproszeni goście. Prezydent Łukasz Konarski mówił o współpracy z radą, o wspólnych przedsięwzięciach i zaproponował zorganizowanie spotkań i warsztatów dla młodych radnych, które miałyby na celu poszerzenie wiedzy, jak od środka funkcjonuje urząd i poznanie lepiej wszystkich procesów, które zachodzą w mieście. Nowa prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Wód i Kanalizacji, Katarzyna Stachowicz mówiła o tym, jak ważna jest aktywność obywatelska młodych ludzi, podzieliła się swoimi doświadczeniami, a także zadeklarowała, że pomoże w realizacji projektu „Miasto Dla Czworonogów” jako RPWiK. Zaproponowała także, aby podjąć temat organizacji akcji „Zawiercie Bo Warto”, a także temat profilaktyki raka piersi. Radosław Gołkowski, wiceprezes stowarzyszenia Zawierciańska Inicjatywa Narodowa dziękował Młodzieżowej Radzie za pomoc z organizacji biegu z okazji 11 listopada, a Aneta Woś – instruktorka zumby – dziękowała za pomoc w organizacji charytatywnych maratonów zumby i innych wspólnych akcji. Zapowiedziała także, że już wkrótce pojawią się nowe projekty i wyzwania, które będziemy wspólnie realizować. Miłosz Łągiewka podsumował akcję „Sylwester w Kromołowie”. Julianna Frącisz, jako przedstawicielka młodzieży z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Zawierciu, mówiła o tym, jak ważna jest idea konsultacji społecznych. Podsumowała spotkania konsultacyjne w sprawie zmian w rozkładzie jazdy ZKM Zawiercie, w których młodzież – w tym również Młodzieżowa Rada Miasta – brała udział.

[UM Zawiercie]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zawiercie365.pl | Prawa zastrzeżone